OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU
30.11.2025r.
Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w środę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, wspomnienie
- Rozpoczynamy dziś Adwent – okres radosnego oczekiwania na Narodzenie Pańskie. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje, które prowadzi dla nas Ojciec Tomasz MARCINEK, Redemptorysta z Wrocławia. Nauki rekolekcyjne dzisiaj, podczas każdej Mszy Świętej oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 9.00 i 18.00. W środę – ostatni dzień rekolekcji – od 8.00 do 9.00 i od 16.30 do 18.00 będzie miała miejsce spowiedź, na którą przyjadą także kapłani z naszego dekanatu.
- W naszej parafii Msze Święte Roratnie w najbliższym tygodniu będą w czwartek i piątek o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich a w szczególności dzieci. Rodziców zachęcamy do przynoszenia nagród dla dzieci uczestniczących w roratach.
- W tymtygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 różaniec w intencji powołań. W piątek spowiedź święta rano, podczas Mszy Świętych i wieczorem od godz. 17.30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.30.
- Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka Adoracja. Po Mszy Świętej o godz. 8.30 będzie miała miejsce zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.
- W sobotę 6 grudnia z naszej parafii organizowany jest jednodniowy wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Drezna. W programie także zwiedzanie miasta. Koszt wyjazdu to 170 zł. W cenie przejazd komfortowym autokarem, ubezpieczenie i opieka pilota. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. godz. 23.00. Program wyjazdu można znaleźć w gablocie lub na Facebooku parafii. Zapisy w zakrystii. Spotkanie uczestników wyjazdu odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w kawiarence na pierwszym piętrze.
- Jest już Księga Intencji Mszalnych na nowy 2026 rok. Jeśli ktoś ma potrzebę, może zamawiać już intencje na przyszły rok kalendarzowy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
- Dzisiaj i za tydzień, po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła, u pani Ewy, będzie można nabywać opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabywać także każdego dnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
- W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
- Ksiądz Piotr i Ksiądz Jakub udadzą się do swoich chorych z posługą sakramentalną w sobotę 13 grudnia w godzinach przedpołudniowych, natomiast Ksiądz Marcin odwiedzi swoich chorych w sobotę 20 grudnia.
- Za tydzień – w niedzielę 7 grudnia na Mszy Świętej o godzinie 11.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Poświęcenie medalików jest związane z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą obchodzić będziemy w poniedziałek 8 grudnia.
- W niedzielę 7 grudnia po Mszy o 13.00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania
- Duszpasterstwo Powołań Diecezji Świdnickiej zaprasza do udziału w projekcie POWOŁANI. Jest to decyzja rocznej modlitwy w intencji młodych ludzi, którzy poszukują swojej drogi życia. Więcej szczegółów na stronie internetowej WSD w Świdnicy i na plakacie w gablocie. Chętnych zapraszamy do zapisów w zakrystii.
- Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, która czynna jest zawsze w soboty po wieczornej Mszy Świętej i całą niedzielę. Wszelkie ofiary składane w kawiarni za kawę, herbatę czy ciasto, są przeznaczone w całości na utrzymanie tego dzieła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
- Prasę katolicką można nabyć w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do lektury.
- Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!
Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz