OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ADWENTU
7.12.2025r.
Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
– w sobotę – św. Łucji, dziewicy i męczennicy
- W naszej parafii Msze Święte Roratnie w najbliższym tygodniu będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich a w szczególności dzieci. Rodziców zachęcamy do przynoszenia nagród dla dzieci uczestniczących w roratach.
- Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka Adoracja. Po Mszy Świętej o godz. 8.30 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.
- Dziś po Mszy Świętej o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie osób przygotowujących się do Bierzmowania.
- Jest już Księga Intencji Mszalnych na nowy 2026 rok. Jeśli ktoś ma potrzebę, może zamawiać już intencje na przyszły rok kalendarzowy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
- Dzisiaj po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła, u pani Ewy, będzie można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Opłatki i świece można nabywać także każdego dnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
- Dziś po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
- Ksiądz Piotr i Ksiądz Jakub udadzą się do swoich chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 13 grudnia w godzinach przedpołudniowych, natomiast Ksiądz Marcin odwiedzi swoich chorych w sobotę 20 grudnia.
- Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Poświęcenie medalików jest związane z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą obchodzić będziemy w poniedziałek 8 grudnia.
- Wczoraj w naszej parafii miał miejsce całodniowy wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Drezna. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.
- Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, która czynna jest zawsze w soboty po wieczornej Mszy Świętej i całą niedzielę. Wszelkie ofiary składane w kawiarni za kawę, herbatę czy ciasto, są przeznaczone w całości na utrzymanie tego dzieła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
- Prasę katolicką można nabyć w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do lektury.
- Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!
Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz