OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ADWENTU

 

7.12.2025r.

 

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

– w sobotę – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

 

 

  1. W naszej parafii Msze Święte Roratnie w najbliższym tygodniu będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich a w szczególności dzieci. Rodziców zachęcamy do przynoszenia nagród dla dzieci uczestniczących w roratach.

 

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka Adoracja. Po Mszy Świętej o godz. 8.30 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

 

  1. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie osób przygotowujących się do Bierzmowania.

 

 

  1. Jest już Księga Intencji Mszalnych na nowy 2026 rok. Jeśli ktoś ma potrzebę, może zamawiać już intencje na przyszły rok kalendarzowy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

 

  1. Dzisiaj po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła, u pani Ewy, będzie można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Opłatki i świece można nabywać także każdego dnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

  1. Dziś po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

 

  1. Ksiądz Piotr i Ksiądz Jakub udadzą się do swoich chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 13 grudnia w godzinach przedpołudniowych, natomiast Ksiądz Marcin odwiedzi swoich chorych w sobotę 20 grudnia.

 

  1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Poświęcenie medalików jest związane z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą obchodzić będziemy w poniedziałek 8 grudnia.

 

  1. Wczoraj w naszej parafii miał miejsce całodniowy wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Drezna. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

 

  • Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, która czynna jest zawsze w soboty po wieczornej Mszy Świętej i całą niedzielę. Wszelkie ofiary składane w kawiarni za kawę, herbatę czy ciasto, są przeznaczone w całości na utrzymanie tego dzieła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  • Prasę katolicką można nabyć w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do lektury.

 

  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!

 

 

                                                                    Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz