OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ADWENTU
21.12.2025r.
Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego
– w piątek – św. Szczepana, pierwszego męczennika
– w sobotę – św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
– w niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
- Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
- W ubiegłym tygodniu Rada Parafialna na cele remontowe parafii zebrała kwotę 7075,25 zł.
- W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Świętych w ciągu dnia (6.30, 7.00, 9.00, 18.00). Zapraszamy na Pasterki, które w naszym sanktuarium będą sprawowane o godzinie 22.00 i 24.00.
- W pierwszy i drugi dzień świąt (25 i 26 grudnia) Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. W pierwszy dzień świąt nie będzie tylko Mszy Świętej o godzinie 7.00.
- W drugi dzień świąt będą zbierane ofiary do puszek na seminarium duchowne.
- W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin.
- Dziękujemy wszystkim osobom, które w piątek zaangażowały się w przygotowanie naszego sanktuarium na święta Bożego Narodzenia.
- Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 29 grudnia. Harmonogram kolędy zostanie opublikowany w gablocie i na stronie internetowej parafii w tym tygodniu.
- Nasza parafia podejmuje się dzieła budowy Pomnika Świętego Jana Pawła II. Zostały już wydrukowane obrazki, które możemy nabywać i na których widnieje numer konta. Na numer ten każdy, kto chce wspomóc tę inicjatywę, może wpłacać wskazaną przez siebie ofiarę.
- W sobotę wieczorem zapraszamy wszystkich na Msze Świętą, w czasie której będziemy modlić się za Księdza Proboszcza z okazji jego święta patronalnego.
- Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, która czynna jest zawsze w soboty po wieczornej Mszy Świętej i całą niedzielę. Wszelkie ofiary składane w kawiarni za kawę, herbatę czy ciasto, są przeznaczone w całości na utrzymanie tego dzieła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! W święta kawiarenka będzie nieczynna!
- Prasę katolicką można nabyć w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do lektury.
- Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia oraz błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego!
Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz