OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ADWENTU

 

21.12.2025r.

 

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego

– w piątek – św. Szczepana, pierwszego męczennika

– w sobotę – św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

– w niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

  1. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Rada Parafialna na cele remontowe parafii zebrała kwotę 7075,25 zł.

 

  1. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Świętych w ciągu dnia (6.30, 7.00, 9.00, 18.00). Zapraszamy na Pasterki, które w naszym sanktuarium będą sprawowane o godzinie 22.00 i 24.00.

 

  1. W pierwszy i drugi dzień świąt (25 i 26 grudnia) Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. W pierwszy dzień świąt nie będzie tylko Mszy Świętej o godzinie 7.00.

 

  1. W drugi dzień świąt będą zbierane ofiary do puszek na seminarium duchowne.

 

  1. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin.

 

  1. Dziękujemy wszystkim osobom, które w piątek zaangażowały się w przygotowanie naszego sanktuarium na święta Bożego Narodzenia.

 

  1. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 29 grudnia. Harmonogram kolędy zostanie opublikowany w gablocie i na stronie internetowej parafii w tym tygodniu.

 

  1. Nasza parafia podejmuje się dzieła budowy Pomnika Świętego Jana Pawła II. Zostały już wydrukowane obrazki, które możemy nabywać i na których widnieje numer konta. Na numer ten każdy, kto chce wspomóc tę inicjatywę, może wpłacać wskazaną przez siebie ofiarę.

 

  • W sobotę wieczorem zapraszamy wszystkich na Msze Świętą, w czasie której będziemy modlić się za Księdza Proboszcza z okazji jego święta patronalnego.

 

  • Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, która czynna jest zawsze w soboty po wieczornej Mszy Świętej i całą niedzielę. Wszelkie ofiary składane w kawiarni za kawę, herbatę czy ciasto, są przeznaczone w całości na utrzymanie tego dzieła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! W święta kawiarenka będzie nieczynna!

 

  • Prasę katolicką można nabyć w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do lektury.

 

  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia oraz błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego!

 

 

                                                                    Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz