OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

23.11.2025r.

 

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

w niedzielę – I Niedziela Adwentu, początek nowego Roku liturgicznego

 

  1. W sobotę 6 grudnia z naszej parafii organizowany jest jednodniowy wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Drezna. W programie także zwiedzanie miasta. Koszt wyjazdu to 170 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

 

  1. Jest już Księga Intencji Mszalnych na nowy 2026 rok. Jeśli ktoś ma potrzebę, może zamawiać już intencje na przyszły rok kalendarzowy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

 

  1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbywa się zbiórka do puszek na budowę i rozbudowę nowych kościołów w naszej diecezji.

 

  1. W piątek o godzinie 9.00, jak w każdy ostatni piątek miesiąca będzie miała miejsce Msza Święta w intencji zmarłych i żyjących członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, o nawrócenie grzeszników i ratunek dusz umierających. Po Mszy Świętej będzie miała miejsce Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

 

  1. Za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 3 grudnia. W ostatni dzień rekolekcji od 8.00 do 9.00 i od 16.30 do 18.00 będzie miała miejsce spowiedź na którą przyjadą także kapłani z naszego dekanatu.
  2. Za tydzień, po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła, u pani Ewy, będzie można nabywać opłatki na stół wigilijny.

 

 

  1. Duszpasterstwo Powołań Diecezji Świdnickiej zaprasza do udziału w projekcie POWOŁANI. Jest to decyzja rocznej modlitwy w intencji młodych ludzi, którzy poszukują swojej drogi życia. Więcej szczegółów na stronie internetowej WSD w Świdnicy i na plakacie w gablocie. Chętnych zapraszamy do zapisów w zakrystii.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, która czynna jest zawsze w soboty po wieczornej Mszy Świętej i całą niedzielę. Wszelkie ofiary składane w kawiarni za kawę, herbatę czy ciasto, są przeznaczone w całości na utrzymanie tego dzieła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do lektury.

 

  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!

 

 

                                                                    Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz