7 CZERWCA 2026 r.

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask. 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej

– w czwartek – św. Barnaby Apostoła

– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

– w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny 

  • W naszej parafii nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa są codziennie o godz. 17.30.  
  • Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Po Mszy Świętej o 8.30 ma miejsce zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. 
  • Dzisiaj o godz. 19.00 jest sprawowana dodatkowa Msza Święta – z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Po niej będzie miała miejsce adoracja z uwielbieniem oraz modlitwy wstawiennicze. Będzie to Msza Święta zbiorowa. Intencje na nią przyjmujemy w zakrystii. 
  • Przypominamy, że od ubiegłego tygodnia, już na stałe, kancelaria parafialna jest nieczynna w czwartki
  • Za tydzień Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, będzie zbierała ofiary do puszek na cele remontowe naszej parafii. 
  • Dziękujemy grupom parafialnym i wszystkim zaangażowanym w budowę ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Do czwartku trwamy w oktawie tej uroczystości. Zapraszamy wieczorem na Msze Święte a przed nimi o 17.30 na procesje. W szczególny sposób zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. 
  • W sobotę od godz. 17.30 w naszej parafii będzie miało miejsce dekanalne nawiedzenie figury Matki Bożej Strażniczki Wiary z Barda Śląskiego. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta a po niej nastąpi procesja z różańcem i zawierzeniem Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  • Prosimy Róże Różańcowe o udekorowanie kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej na sobotnie uroczystości. 
  • Do tego momentu na budowę pomnika św. Jana Pawła II udało się zebrać kwotę 131 tysięcy zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! W zakrystii i przy wyjściu z kościoła możemy nabywać również nowe obrazki z wizerunkiem pomnika i numerem konta. 
  • Zapraszamy wszystkich do naszej kawiarenki parafialnej, która jest czynna, jak co tydzień, przez całą niedzielę. Wszelkie ofiary składane w kawiarni są przeznaczone na jej utrzymanie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
  • Prasę katolicką można nabywać w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do lektury. 
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia. Niech Pan Bóg nam wszystkim hojnie błogosławi!

                                                                    Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz